•                                       
  • Özen GÖSTER!...
  •                                       

Hep Terkediliyordum

Aydanla gittiğim bir grup çalışmasında tanıştık. O da arkadaşının çalışmasına misafir olarak gelmişti. Ben uzun zamandır nefes terapisi deneyimlemek istiyordum ama karşılaştığım insanlarda bir türlü evet işte bu kişiyle çalışmalıyım duygusuna gelemiyordum. Kendimi bir şekilde yakın hissettim ve çalışma aralarında sohbet etmeye başladık.

İş hayatım gayet iyi gidiyordu ama ilişkilerde sıkıntılar yaşıyordum sürekli. Aydan bana annenle ilişkine bakmamız lazım dedi. Benim annemle ilişkim gayet iyi olduğu için pek üstünde durmadım, peki tamam diyerek geçtim.

Aradan onbeş gün gibi bir zaman geçtikten sonra kız arkadaşımla sohbet ederken birden konu çocukluk anılarımıza geldi. Ve o an annemin haftaiçi beni anneanneme bıraktığını ve sadece haftasonları aldığını hatta o iki günde bile bana alışık olmadığı için doğru düzgün bakamadığı aklıma geldi. Birden ampul yandı.

Alelacele Aydanı aradım. Sen bana söylemiştin ve haklıydın. Bugün arkadaşımla konuşurken farkettim dedim. Erkek arkadaşların seni sürekli terk mi ediyor? Diye sorunca daha da bir dumur oldum. Evet sürekli terkedilme deneyimi yaşıyordum.

Çocuk ben, annem tarafından terkedildiğine inanıyor ve anneyle kurduğu ilişki modelini erkeklerle olan ilişkilerine aktarıyordu.

Yaptığımız ilk seansta hissetiklerim kelimelerle anlatılacak gibi değil. Artık rehberimi bulmuştum. O günden sonra hayatımda ani ve güzel değişiklikler oldu. Olmaya da devam ediyor. Aydanım iyi ki karşılaştık :)


5.4.2016, A.P.

Neden Bağımlı İnsanlara Aşık Oluyorum

Çok aşıktım. Gözüm başka hiç bir şeyi görmüyordu. Ve sevdiğim adamla evlenmek istiyordum. Fakat sürekli kavga ediyorduk, evlilikle ilgili hiç bir şey konuşmuyorduk, herşeyden önemlisi de madde bağımlısıydı.

Aydanla bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştık. Tek istediğim herşeyin yoluna girmesi ve evlenmemizdi. Bana söylediği ilk şey; ben seni erkek arkadaşınla evlendirmek için seans yapmam. Benim önceliğim sensin. Biz sana ve senin değişim ve gelişimine çalışacağız. Sen değişirken erkek arkadaşın hayatından bile çıkabilir. Ya da seninle beraber değişip dönüşebilir. İki duruma da hazırsan ve dikkatini sadece ve sadece kendine vermek istiyorsan başlayalım.

Başlamadan evvel bir süre düşündüm. Ya erkek arkadaşımdan ayrılırsam? Korkum ağır basıyordu önceleri. Sonrasında bu döngüden çıkmak istediğime karar verip başladım seanslara. Ben ilişkiye çalışacağımızı zannederken çocukluğum, annem, babam pek çok şeyle yüzleşmem gerekti. Bundan önceki erkek arkadaşım da madde bağımlısıydı. Ve aslında bütün oklar annemi gösteriyordu. Alkol bağımlısı bir annem vardı ve yıllar önce vefat etmişti. Ben ona çok öfkeliydim ve cenazesine bile gitmemiştim. Hatta mezarının nerede olduğunu bile bilmiyordum.

Önceleri annemle ilişkime çalışıyor olmakta çok zorlandım. Kabullenmek, anlamak ve sevgiye dönüştürmek canımı çok yakıyordu. Ancak zamanla kızgınlığım, öfkem yerini anlayışa ve kabule bıraktı. Ankaraya gidip annemin mezarını buldum. Terkedilmiş neredeyse yeri bile belli olmayacak kadar bozulmuştu. Mezar taşını yaptırdım, dua okudum. Birkaç gün orada vakit geçirdim.

Bütün bunlar olurken erkek arkadaşım Amatem’e yattı hem de kendi isteğiyle. İlk söylediğinde inanamadım. Tedavisini tamamladı ve biz altı ay sonra evlendik.
Aydanın hayatıma girmesi ile mucize gerçek oldu :)


13.2.2015, Y.K.

İngilizce Sınavı Bahane

Herkesin girmek için çaba sarfettiği yüksek lisans programını kolaylıkla kazandığım halde bir türlü İngilizce sınavını geçemiyordum. İngilizce yeterliliği daha az olan arkadaşlarım kolaylıkla bu sınavı geçerken benim burada takılıyor olmam beni deli ediyordu. Aydan Ablamla işte bu dönemde tanıştık. 
Yaptığımız üçüncü seansta, morfik alanda bilinçaltımın şöyle bir inancı olduğunu söyledi. Eğer ingilizce sınavını geçersem okulu bitirecek ve sonrasında evlenecektim. Ve ben aslında erkek arkadaşımla evlenmek istemiyordum. Bunun gerçekleşmesini ötelemek için de önüme sürekli İngilizce sınavını bariyer olarak koyuyordum. 
Duyduğum an ne saçma diyerek çok sinirlendim. Aydan ablamı çok sevmeme rağmen üç ay boyunca bir daha ona gitmedim aramadım sormadım. 
Fakat hayatımda öyle şeyler olmaya başladı ki. Birden erkek arkadaşımın gerçekten bana uygun olmadığını anlamamı sağlayacak olaylar arka arkaya sıralanmaya başladı ve yıllarca tanıdığımı zannettiğim kişinin aslında o olmadığını gördüm. Biraz sancılı geçen bir süreçten sonra ayrıldık. Aynı günlerde birlikte çalıştığım bir arkadaşım bana yakınlık göstermeye başladı ve hemen akabinde duygularını açtı. Yeni ilişkime başladığımda aslında ne kadar uzun yıllar kendimi değersiz hissettiğim bir ilişkinin içinde olduğumu daha da iyi anladım. VE tahmin edeceğiniz üzere girdiğim ilk İngilizce yeterlilik sınavını kazandım. 

Aydan Ablam seni çok seviyorum :)


20.3.2013, B.K.C.

Kardeşim Erkek Arkadaşlarımı Ayartıyor

Aydanla buluştuğum ilk gün hiç durmadan dört saat boyunca ağladım. Aslında tatil günü olmasına rağmen benim durumumu görüp bana vakit ayırmıştı.

Artık ağlamaktan öyle bir haldeydim ki. Yorulmuştum, hayatımdan, ailemden, kızkardeşimden. Çünkü kızkardeşim hayatıma giren erkeklerle hemen arkadaş oluyor bir süre sonra da gözümün içine baka baka onlarla sevgili oluyordu. Ben bunun olabileceğine inanmazken onun için bu gayet doğal ve olabilecek birşeydi. Ben işin içinden çıkamıyor çıkamadıkça da boğuluyordum.

Aydanla yaptığımız seansta; babamın çocukken bana olan düşkünlüğünü kızkardeşimin çok kıskandığı ortaya çıktı. Kızkardeşim bilinçaltında ilk aşık olduğu erkeği yani babamı elinden aldığımı düşünüyordu ve farkında olmadan benden intikam alıyordu. Seans içeriğinde bu durumu değiştirip dönüştürdük.

Kızkardeşimle ilişkimiz düzeldi ve sonrasında bu durumda asla tekrar etmedi.

İyi ki tanışmışız Aydan Ermiş. Senin tabirinle kendime yürüyeceğim daha çok yolum var ve elbette bu yolu senin rehberliğinde yürüyeceğim.


9.11.2011, B.Z.