•                                       
  • UNUTMA!... Aklındaki düşünce anını yönetir; Geleceğini yaratır. Olumlu DÜŞÜN.
  •                                       

DERİN HİKAYELER ATÖLYESİ


Bildiğini bilmiyor, bilmediğini biliyorsun

Derin Hikâyeler Atölye çalışması, yaşadığımız herhangi bir durumla ilgili bilincimizin bilmediği ama bilinçaltımızın bilerek yarattığı bir hikâyenin ve o hikâyenin kahramanlarının; renkler, semboller, formlar aracılığıyla kâğıda aktarılarak dışa vurulması ve çıkan hikâyenin “yeniden” şekillendirilmesiyle “farklılık ve farkındalık yaratan” bir atölye çalışmasıdır.

Bu çalışmada bilinçaltınızın nasıl duyduğunu, nasıl gördüğünü, nasıl resmettiğini ve nasıl anlamlandırdığını keşfedeceksiniz. Bilincinizin kontrol sınırlarının nasıl kolaylıkla geçildiğini ve hayal gücünüzün serbest bırakılmasıyla duygularınızın farklı bir biçimde nasıl ortaya çıktığını izleyeceksiniz.

 

Bastırılarak bilinçaltına itilmiş yaşantı ve duygularınız; renkler ve formlarla dışa akacak ve siz kendi yaşantı hikâyelerinizden bir tanesini ortaya çıkarırken; kullanılacak dışavurumcu yöntemler ile sanatın yaratıcılığını buluşturarak iç dünyanızın derinliklerinde keyifli bir yolculuk yapacaksınız.

 

Atölye çalışmasına katılan katılımcılarımız deneyimlerini ifade ederken neler söylediler?

  • Bireysel bilinçaltı sembollerini keşfettiklerini,
  • Yaşamlarında zorlandıkları konulara ilişkin sorunlara sebep olan kendi içlerindeki bilgi kayıtlarını bulduklarını ve bu farkındalıkla yeni bir bakış açısı elde ettiklerini,
  • Kendi yaşantı hikayelerine ve kahramanlarına bu çalışma ile çok da keyifli ve eğlenceli bir yaklaşımla ulaştıklarını,