•                                       
  • UNUTMA!... Aklındaki düşünce anını yönetir; Geleceğini yaratır. Olumlu DÜŞÜN.
  •                                       

BİLİNÇALTIM KONUŞUYOR


Hayatının % 88 ini bilinçaltın yönetiyor desem! Şu an bu sayfaya bakıyor ve bu yazıyı okuyor olmanın nedeninin bile bilinçaltın olduğunu söylesem! Orada kayıt altına aldığın ne varsa hayatında onu yaşıyorsun...

Anne işyerinden çok yorulmuş bir halde evden içeriye girer. O sırada minik kızı elinde bebeğiyle oyunlar oynamakta ve şarkı söylemektedir. Anne o kadar yorgun ve tahammülsüzdür ki;

“Kes şu çirkin sesinle şarkı söylemeyi” der. Aslında sonradan sorulsa bu ANı ve oradaki duyguyu hatırlamayacaktır bile. Kızını çok sevmesine rağmen bir anlık tahamülsüzlük duygusu ona bu cümleyi söyletmiştir.

Oysa ki küçük kızı için bu gelip geçen bir an değildir. Annesinin “çirkin sesinle” cümlesini kayıt etmiş ve o günden sonra sesinin kötü olduğuna inanarak bir daha asla şarkı söylememiştir. Taki bir arkadaşının doğumgününde tüm ısrarlara dayanamayarak karaoke de şarkı söylemek zorunda kalana kadar. İnanılmaz bir sesi vardır, hem de herkesi şaşırtacak kadar. Ve sonra ünlü bir şarkıcı olur.

Bilinçaltı kayıtların ve doğarken hücresel olarak getirdiğin aile kayıtların. Morfik alanda bildiğin bilmediğin tüm kayıtlarınla yüzleşip seni engelleyenlerden özgürleşeceğin bir çalışma.